دمنوش گل داوودی

 

خواص دمنوش گل داوودی

خواص درمانی فراوان چای گل داوودی از ۱۵ قرن پیش شناخته شده بود و در حال حاضر نیز هنوز بسیاری از فواید آن ناشناخته باقی مانده است.

چای گل داوودی فاقد هرگونه کافئین است و نه تنها سموم را از بدن دفع می کند، بلکه روشنایی چشم را می افزاید.

این نوشیدنی، علاوه بر افزایش میزان گردش خون، کلسترول و بسیاری از بیماری های مرتبط با افزایش سن مانند فشار خون و بیماری های قلبی و عروقی را کنترل می کند.

بسیاری مشکلات پوستی مانند آکنه و جوش با جوشاندن گل داوودی در کمی آب به مدت پنج دقیقه و مصرف منظم آن بهبود پیدا می کند.

چای گل داوودی حاوی مقادیر فراوان بتاکاروتن، فیبر، آهن، منیزیم، نیاسین، پتاسیم و ریبوفلاوین است که علاوه بر تأمین نیاز بدن، گیجی را کاهش و میزان هوشیاری را افزایش می دهد.

مصرف این نوشیدنی در دوران سرماخوردگی، بسیاری از علائم مانند درد و تب را کاهش داده و دوره بیماری را کوتاه می کند.

چای دم کرده از گل خشک شده به رنگ خفیف طلایی با عطر و طعمی شبیه به گل بابونه است دستورالعملی در پایین در مورد نحوه تهیه آورده شده است و شما ممکن است از آن با کمی عسل لذت ببرید . گلبرگ های گل، برگ و ساقه آن را می توان در آب جوش غوطه ور و سپس در سالاد و یا به تنهایی مصرف کرد.
گل داوودی برای درمان درد قفسه سینه ( آنژین )، فشار خون بالا، دیابت نوع 2، تب، سرماخوردگی، سردرد، سرگیجه و تورم استفاده می شود. گل داودی همچنین در ترکیب با گیاهان دیگر، برای درمان سرطان پروستات استفاده می شود .به عنوان یک نوشیدنی، گل داوودی بسیار محبوب و به عنوان یک چای فصل تابستان در جنوب چین استفاده می شود.

تهیه چای گل داوودی چگونه است؟

تهیه چای گل داوودی آسان است اگر شما گل داودی را خودتان پرورش می دهید گل های آن را گلچین نموده و سپس برای چند روز در یک نقطه آفتابی خشک نمایید و یا از دهیدراته ( رطوبت گیر ) مواد غذایی استفاده نمایید. شما همچنین می توانید شکوفه خشک گل داوودی را از فروشگاه های بهداشتی مواد غذایی خریداری کنید.
آب را جوشانده و اجازه دهید تا به مدت حدود یک دقیقه خنک شده و به حدود 100 درجه فارینهایت برسد سپس بین 3 - 6 گل خشک شده تا  8اونس را در یک فنجان آب بریزید و  اجازه دهید تا برای چند دقیقه خیس بخورد و سپس مصرف نمایید.

آلرژی و عوارض جانبی گل داوودی چیست؟

ااگر شما باردار و یا در حال شیردهی هستید قبل از نوشیدن چای گل داوودی با دکتر خود مشورت نمایید.

اگر شما به بابونه و یا نوعی ابروسیا حساسیت دارید همچنین ممکن است به گل داودی آلرژی داشته باشید اگر شما یک واکنش مانند بثورات پوستی یا تحریک تنفسی دارید قطعاً مصرف آن را متوقف نمایید فرآورده های گل داودی با بسیاری از داروهای تجویزی، تعامل دارد اگر در حال مصرف داروهای تجویزی پزشک هستید قبل از اینکه شما شروع به استفاده از گل داودی نمایید با دکتر خود مشورت نمایید.