دمنوش میوه گل نسترن

خواص دمنوش میوه گل نسترن

میوه ی نسترن بعد از  اینکه گل های این گیاه تمام شدند به وجود می اید و پس از اینکه کاملا رسیده شود ، از رنگ سبز به رنگ قرمز تغییر رنگ می دهد .شما با نوشیدن دمنوش و چای میوه گل نسترن مقادیر زیادی از ویتامین C را دریافت خواهید کرد . باید توجه داشته باشید که اگر  میخواهید این میوه را خشک کرده تا بعدا بتوانید با ان دمنوش درست نمایید ، از خرد کردن میوه ها جلوگیری کنید زیرا مقادیر زیادی از ویتامین C آن از بین می رود .هم چنین می توانید به صورت تازه از این میوه های خوشرنگ استفاده کرده و چای میوه گل نسترن را طبق دستوری که در ادامه شرح می دهیم درست کرده تا مقداری زیادی ویتامین C و آنتی اکسیدان ها را دریافت کنید . از خواص این میوه می توان به خاصیت های زیر اشاره کرد :

کاهش دهنده ی تشنگی

کاهش دهنده ی التهاب معده

ادرار آور ، ملین

کاهش دهنده قند خون و فشار خون

تقویت کننده قلب و اعصاب آرامبخش و رفع خستگی

برطرف کننده عوارض کمبود ویتامین ث

موثر در درمان نارسایی‌های کلیوی و مجاری ادراری

طرز تهیه چای میوه گل نسترن

برای  درست کردن چای میوه گل نسترن در یک قوری که اگر از جنس مس باشد خیلی بهتر است و اگر هم نداشتید ، می توانید از قوری چینی استفاده نمایید ، تعداد ۱۵ عدد از میوه نسترن تازه یا خشک ، به همراه دو لیوان آب جوش و مقداری نبات بگذارید تا به مدت ۳۰ دقیقه  روی حرارت غیر مستقیم دم بکشد  .می توانید  در تهیه چای میوه گل نسترن ، میوه ها را به دو قسمت تقسیم نمایید و سپس در قوری بیندازید . بعد از اینکه دمنوش آماده شد آنرا با اسفاده از صافی ، صاف کرده و در فنجان یا لیوان مورد نظر سرو نمایید . شما می توانید به طور معمول در چای که به صورت روزانه دم می کنید مقداری عرق گل نسترن را اضافه کنید و از طعم و بوی خوش آن لذت ببرید .

توصیه می کنیم که در مصرف چای میوه گل نسترن  و هم چنین هیچ نوع ماده ی غذایی و مواد گیاهی با این دیدگاه که  گیاهی است و ضرری ندارد ،  زیاده روی نکنید . زیرا مصرف بیش از اندازه از هر ماده ی خوراکی می تواند عوارضی داشته باشد .