دمنوش غان یا درخت توس

خواص دمنوش غان یا درخت توس

خصوصیات درخت غانیا توس:

درختی با اندامی کوچک و عمری کوتا است که در نواحی معتدل می روید.برگ های درخت غان دندانه دار هستند و دارای میوه های کوچکی می باشد.

ترکیبات شیمیایی برگ درخت غان:

درخت غان حاوی فلاونوئیدها و ویتامین سی و آنتی اکسیدان های قوی و نیز پتاسیم می باشد.

مناطق رشد درخت غان:

این درخت بومی در قسمت های بالای نیم کره شمالی (اروپا ، آمریکای شمالی ) وجود دارد . در ایران این درخت بصورت خودرو در جنگل های چالوس می روید

دمنوش غان طبیعتی سرد و خشک را دارد.

خواص دمنوش غان:

نوعی از دمنوش غان برای استعمال خارجی و برای درمان بیماری های پوستی و اگزما می توان به کار برد.نوعی دیگری از این دمنوش را می توان به عنوان لوسیون مناسبی برای موهای خود مصرف نمایید.دمنوش غان با موادی که دارد می تواند موهای شما را تغذیه نماید.از دمنوش برگ های این گیاه می توان برای درمان درهای روماتیسمی استفاده نمود.دمنوش غان می تواند سموم بدن را که در عضلات تجمع کرده اند را دفع نماید.به همین دمنوش غان می تواند به بدن آب رسانی کند و با سلولیت مبارزه نماید تا اندامی زیبا را داشته باشید.

دمنوش غان را به مدت زمان سه هفته مصرف نمایید ، پس از مدت ده روز دوباره آن را مصرف نمایید.

خواص دیگر دمنوش غان:

  • تصفیه کننده خون
  • برطرف کننده ورم مثانه
  • افزایش حجم ادرار
  • درمان نارسایی کلیه ها
  • تب بر

عوارض دمنوش غان:

در خانم های باردار و شیرده با مشورت پزشک دمنوش غان را مصرف نمایند.

طریقه مصرف دمنوش برگ غان:

حدود سی گرم از پوست درخت غان را در یک لیتر آب بجوشانید .پس از مدت زمان ده دقیقه جوشیدن به مدت یک ساعت بگذارید تا دم بکشد.این دمنوش را صاف نمایید و برای کمپرس استفاده نمایید.

یک قاشق غذا خوری از برگ خشک شده درخت غان را همراه به همراه دو ایوان آب جوش دم نمایید.پس از مدت زمان بیست دقیقه آماده مصرف برای موها و نیز سرو می باشد.

یک قاشق غذا خوری از شیره غان را در یک لیتر آب بجوشانید .پس سه دقیقه اجازه دهید تا به مدت زمان ده دقیقه دم بکشد .سپس آن را میل نمایید.